85211AMI-01LF
Categories Clock Buffers, Drivers
Category: Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output: 1:2
Type: Fanout Buffer (Distribution)
Product Status: Obsolete
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tube
Differential - Input:Output: Yes/Yes
Series: -
Input: HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL, SSTL
Supplier Device Package: 8-SOIC
Mfr: Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max: 700 MHz
Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.465V
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output: HSTL
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Number of Circuits: 1
Base Product Number: 85211A
Description: IC CLK BUFFER 1:2 700MHZ 8SOIC
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
85211AMI-01LF
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:2 700 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)